Weekend w klimacie zwłok

Zapraszamy na wyjątkowy weekend szkoleniowy poświęcony poszukiwaniu zwłok ludzkich z wykorzystaniem psów. 

Termin: 8-9 marca 2025 roku. 

Miejsce: Chata za Wsią (Nowe Skaszewo 23, 06-126 Skaszewo) 

Co w programie?

Dzień 1 – Sobota 8 marca

Start: 09:00

Skupimy się na technicznych aspektach pracy psów. Popracujemy nad lokalizacją próbek zapachowych o różnym składzie i stężeniu, umieszczonych w różnych warunkach terenowych. Następnie przejdziemy do ćwiczeń oznaczania, gdzie poruszymy takie tematy jak praca nad szybkością przechodzenia
w oznaczanie jego długością i samodzielnością psa.

Po zakończeniu pracy z psami zapraszamy na wspólnego grilla, w trakcje którego przewidujemy dwa bonusy:

Bonus 1

Planistyczna burza mózgów: ćwiczenia grupowe oparte na realnych scenariuszach poszukiwań, w których poszczególne grupy wcielą się w zespoły planistyczne które spróbują zaplanować poszukiwania terenowe zwłok ludzkich.

W podsumowaniu ćwiczenia spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, z jakiego powodu pomimo posiadanych czasami dużych sił i środków nie dochodzi do odnalezienia żywej osoby?

Bonus 2

Pierwsza oficjalna prezentacja szkolenia: Level III na trupiej farmie, czyli praca zespołów K9 na miejscach zbrodni.

Zakończenie pracy z psami planowane na godzinne około 17:00. Zakończenie całości dnia planowane na godzinę około 21:00.

Dzień 2 – niedziela 9 marca

Start: 10:00

Praca w terenie otwartym.

Dzień zaczniemy wykładem dotyczącym ubierania się i kompletowania sprzętu do poszukiwań terenowych. Następnie omówimy umiejętności dodatkowe ludzi i psów przydatne w poszukiwaniach. A później przejdziemy do realizacji różnych scenariuszy terenowych.

Założenia ćwiczeń terenowych oparte będą na scenariuszach zaczerpniętych z realnych działań. Wykorzystamy również doświadczenia zdobyte podczas seminariów na „Trupiej Farmie” w Texasie.

Zakończenie około godziny 16:00.


Dla kogo jest szkolenie?

Dla wszystkich psio–ludzkich zespołów zainteresowanych tematem poszukiwania zapachu zwłok ludzkich. Każde ćwiczenia będzie dostosowane do poziomu zaawansowania psa
w szkoleniu.


O prowadzącym…

Kamil Malicki – Funkcjonariusz służb mundurowych od 2008 r.
Od 2016r jest związany z Ochotniczą Strażą Pożarną. Strażak – Ratownik. W 2018r współtworzy Sekcję Psów Ratowniczych Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne w Nowym Dworze Mazowieckim, w której pozostaje jednym z liderów do września 2023 r. Obecnie odpowiada za szkolenia specjalistyczne z zakresu poszukiwania osób zaginionych i wspomaga proces szkolenia psów ratowniczych. Absolwent wielu kursów specjalistycznych z zakresu poszukiwania osób zaginionych, ratownictwa i ratownictwa wodnego.
W 2016 roku ukończył studia na Uniwersytecie SWPS Warszawa uzyskując tytuł magistra Psychologii. Swoje zainteresowania naukowe skupia na praktycznym zastosowaniu psychologii w pracy organów ścigania. Ukończył również między innymi specjalistyczne kursy z zakresu: Profilowania nieznanych sprawców przestępstw, analizy zeznań świadków, prowadzenia przesłuchań z wykorzystaniem taktyk i technik FBI, kurs negocjacji w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa publicznego.
W listopadzie 2023r jako jedyny zespół spoza ameryki północnej ukończył wraz ze swoim psem Level 1 szkolenia w Forensic Anthoropology Center Texas State USA, czyli tak zwanej „Trupiej Farmie”.
W październiku 2024 po raz kolejny wyjechał do Texasu, gdzie udało mu się ukończyć Level 3 szkolenia na „Trupiej Farmie” -FACTS K9 – ADVANCED CRIMINAL INVESTIGATIONS COURSE.
Przewodnik czynnie pracujących trzech psów służbowych:
Wojtka – psa specjalności do wyszukiwania zapachu materiałów wybuchowych
Racucha – psa  specjalności do wyszukiwania zapachu zwłok ludzkich.
Regara – psa ratowniczego specjalności terenowej i gruzowiskowej.
Prywatnie miłośnik dobrej kawy i polskiej fantastyki.

Ceny:

  • Zespół z psem dwa dni 850 zł 
  • Zespół z psem 1 dzień 450 zł 

Maks 6 zespołów z psami (każdy pies wykona wszystkie planowane ćwiczenia) 

  • Obserwator dwa dni 450 zł 
  • Obserwator jeden dzień 250 zł 

Maks 10 osób. 

Pierwszeństwo zgłoszeń mają zespoły i obserwatorzy, którzy wezmą udział w obydwu dniach warsztatów.

Pierwszeństwo zgłoszeń jak zawsze na naszych wydarzeniach mają funkcjonariusze służb mundurowych i członkowie grup poszukiwawczych. 

O udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń.

Całkowity przychód z tego projektu zostanie przeznaczony na działalności statutową Fundacji ProFire Team, a osoby zaangażowane w jego realizację nie pobierają z tego tytułu wynagrodzenia.


Istnieje możliwość wykupienia noclegu w miejscu ćwiczeń cenie 80 zł/osobę.  

W cenie warsztatu zapewniamy w sobotę oraz wieczorny grill.  

Weekend z zapachem zwłok